Międzynarodowy Zlot Żaglowców

W Marinie Gdańsk, na Motławie i w Zatoce Gdańskiej można wówczas zobaczyć wspaniałe jachty i żaglowce z całego świata. Czasami trafiają się wśród nich stare kutry, motorowe cacka i kajaki - wszystkie stanowiące obiekty nieustannych zabiegów swych zakochanych w morskim życiu właścicieli. Odbywający się w Gdańsku Międzynarodowy Zlot Żaglowców Baltic Sail Gdańsk (lipiec) jest częścią trwającego 5 tygodni międzynarodowego zlotu żeglarskiego, mającego miejsce także w Halmstad, Kłajpedzie, Karlskronie, Rostocku i Lubece.

W czasie jego trwania urządzane są Regaty Heweliusza na trasie Gdańsk - Kłajpeda - Gdańsk, regaty na Zatoce Gdańskiej o Puchar Baltic Sail oraz wyścigi smoczych łodzi na Motławie. Wszyscy chętni mogą zwiedzać jednostki pływające, biorące udział w zlocie, wybrać się nimi na rejsy turystyczne i żeglarskie (przewidziane także dla niepełnosprawnych) po Motławie i Zatoce Gdańskiej, obejrzeć pokazy ratownictwa w wykonaniu jednostek specjalnych czy pokazy szkutnictwa i prac bosmańskich.

W tym czasie ulice Starego Miasta rozbrzmiewają gwarem żeglarskich parad, jarmarku morskiego, wernisaży, spotkań o morskiej tematyce oraz niepowtarzalnego festiwalu „Szanty pod Żurawiem” odbywającego się u stóp Fontanny Neptuna.

Na festiwalu można usłyszeć szanty klasyczne inspirowane muzyką folkową i rockiem, szanty powstałe z inspiracji jazzem a nawet szanty wykonywane przez chór. W festiwalu uczestniczyły tak znakomite formacje jak m.in. Mietek Folk, Banana Boat czy Take it easy.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Firma KM Studio może sfilmować wart uwiecznienia Międzynarodowy Zlot Żaglowców filmy reklamowe Wrocław

Komentarze (0)
Dodaj komentarz